Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
sizer
Prezentowane zdjęcie ma charakter poglądowy.

PROSZEK ZASADOWY 300 G

41,99 zł

Jak działa proszek zasadowy? 

Proszek Zasadowy zawiera specjalnie dobrane składniki mineralne, które pomagają w pozbyciu się nadmiaru kwasów i w regulacji procesów metabolicznych. Właściwe proporcje wapnia i magnezu oraz forma rozpuszczalnego proszku gwarantują prawidłowe przyswajanie.
 
Zawarta w preparacie oligofruktoza z inuliny stanowi świetną pożywkę dla przyjaznych bakterii żyjących w jelitach. Oligofruktoza jest naturalną substancją balastową częściowo trawioną, o działaniu prebiotycznym. Pobudza układ pokarmowy do pracy, stymuluje rozwój prawidłowej flory bakteryjnej jelit oraz eliminuje bakterie gnilne. W naturalny sposób reguluje pracę jelit.
 
Inulina zwiększa przyswajalność składników mineralnych oraz obniża poziom pH w jelicie grubym, znacząco zwiększając wchłanianie wapnia.
 
Poza głównymi składnikami regulującymi gospodarkę kwasowo-zasadową (wapń, magnez, potas i cynk) Proszek Zasadowy jest źródłem cennych dla organizmu pierwiastków śladowych, takich jak: miedź, żelazo, molibden i selen.
 
Proszek zasadowy:
 
neutralizuje nadmiar kwasów oraz pomaga utrzymać prawidłową równowagę kwasowo-zasadową organizmu
poprawia perystaltykę jelit
łagodzi zgagę
wspomaga odchudzanie
oczyszcza organizm
dodaje sił witalnych
 
 
Dlaczego forma proszku?
 
rozpuszczone substancje mineralne są lepiej przyswajane przez organizm
rozpuszczony Proszek Zasadowy wywołuje uczucie sytości
skuteczniej neutralizuje nadmiar kwasów w żołądku
Proszek Zasadowy zawiera tylko niewielkie ilości sodu, obciążającego nerki. Może być stosowany nawet przez osoby z chorobami nerek oraz osoby starsze. Proszek mogą bez obawy przyjmować kobiety w ciąży, które często cierpią z powodu zgagi.
 
 
Jak długo trzeba stosować Proszek Zasadowy?
 
Zlikwidowanie złogów kwasów wymaga czasu, dlatego proces odkwaszania organizmu przy pomocy Proszku Zasadowego powinien trwać przynajmniej trzy miesiące. Powinien  być powtarzany dwa, trzy razy w roku, w zależności od szybkości zakwaszania organizmu.
 
W początkowym okresie wskazane jest stosować proszek dwa razy dziennie.
 
Proszek Zasadowy przy nadciśnieniu i chorobach serca
 
Tam, gdzie gromadzą się kwaśne zanieczyszczenia zaburzone jest krążenie krwi. Krew staje się zbyt gęsta, czerwone krwinki sklejają się. Do narządów nie dociera wystarczająca ilość krwi, a to utrudnia ich funkcjonowanie. Gęsta krew zatyka kapilary, co prowadzi do wysokiego ciśnienia krwi. Zlepione cząstki przyczepiają  się do ścianek tętnic. Utrudnia to przepływ krwi. W ten sposób zaczynają się choroby serca i rozwija miażdżyca. W kwaśnym środowisku dochodzi do utlenienia cholesterolu, który zwiększa ryzyko miażdżycy. Obciąża również nadmiernie wątrobę.
 
 
Proszek zasadowy przy nadwadze
 
Zbyt duża ilość kwasu w organizmie spowalnia przemianę materii, a tym samym powoduje przyrost wagi, ospałość i fermentację pożywienia oraz rozwój patologicznej flory bakteryjnej bakterie gnilne. W takiej sytuacji pożywienie zamiast wytwarzać energię prowadzi do dalszego zakwaszania organizmu. Przyswajanie składników odżywczych znacznie się zmniejsza, organizm jest produkować energii. Organizm za wszelką cenę próbuje zachować równowagę pH, odkładając tłuszcz, tworząc złogi cholesterolu, wypłukując wapń z kości oraz magnez z serca i mięśni, by funkcjonowały jako ochrona przed szkodliwym działaniem kwasów.
 
Poprzez przywrócenie równowagi pH Proszek Zasadowy pobudza przemianę materii i w naturalny sposób prowadzi do redukcji wagi. Sprawia, że pokarm przechodzi przez jelita w krótszym czasie, a jelito grube zostaje oczyszczone z zalegających w nim resztek, eliminując uczucie pełności.
 
Żeby zmniejszyć wagę ciała należy przez pierwsze dwa, trzy tygodnie zażywać Proszek Zasadowy 3 razy dziennie, 30 minut przed głównymi posiłkami. Zmniejszy to automatycznie napady wilczego apetytu, które często prowadzą do niekontrolowanego objadania się i nadwagi.
 
 
Proszek zasadowy przy dolegliwościach reumatycznych
 
Jeżeli ilość kwasów przekracza możliwości ustroju do ich neutralizacji i usuwania, ich nadwyżka jest magazynowana w tkankach miękkich i stawach. Uszkadza kości i chrząstki stawowe, powodując stan zapalny i ból.
 
 
Proszek zasadowy w sporcie
 
Proszek Zasadowy pomaga zneutralizować nadmiar kwasu mlekowego w organizmie. Mięśnie wolniej się zakwaszają, co podnosi wydajność organizmu. Dzięki systematycznemu zażywaniu proszku podczas zawodów i intensywnych ćwiczeń nie odkłada się kwas mlekowy, a to z kolei prowadzi do wymiernej poprawy wyników.
 
 
Skład: maltodekstryna, węglan wapnia, oligofruktoza z inuliny (11,5%), wodorowęglan potasu, węglan magnezu, wodorowęglan sodu, aromat, witamina C (kwas L-askorbinowy), glukonian cynku, pirofosforan żelaza, środek słodzący – sukraloza,  witamina E (D-alfa-tokoferol), siarczan miedzi, molibdenian sodu, selenian sodu
 
 
Sposób użycia: Proszek Zasadowy należy rozpuścić w szklance ciepłej wody i wypić 20-30 min. przed posiłkiem. Dzienną dawkę Proszku można również rozpuścić w większej ilości wody i popijać w ciągu dnia. Szczególnie ważne jest, aby w trakcie zażywania preparatu wypijać dziennie około 6-8 szklanek dobrej jakości wody (mineralnej, źródlanej, filtrowanej). Przynajmniej raz dziennie mocz powinien być przezroczysty.
 
Niewielki osad pozostający po rozpuszczeniu preparatu w wodzie nie zmniejsza skuteczności jego działania.
 
Jeden raz dziennie ok. 7-8 g Proszku Zasadowego (czubata łyżeczka do herbaty) rozpuścić w szklance ciepłej wody i pić małymi łykami, najlepiej 30 min. przed posiłkiem.
kiedy stosujemy preparat po raz pierwszy – w celu szybkiej neutralizacji kwasów zaleca się zwiększenie dawki do 2-3 łyżeczek dziennie.
żeby zmniejszyć wagę ciała – Proszek Zasadowy należy przyjmować 30 min przed posiłkiem 3 razy dziennie po 1 łyżeczce
żeby zneutralizować nadmiar kwasu mlekowego – jedną pełną łyżeczkę preparatu rozpuścić w szklance wody i wypić przed i po treningu. Aby utrzymać swoje możliwości fizyczne na odpowiednim poziomie, należy pamiętać o piciu odpowiedniej ilości płynów.
Podczas pierwszego tygodnia stosowania Proszku Zasadowego występuje zwykle zwiększona perystaltyka przewodu pokarmowego. Objawia się to czasem jako luźne stolce. Służy jednak oczyszczeniu przewodu pokarmowego, a w efekcie przyczynia się do poprawy ogólnego samopoczucia.
 
Najpopularniejsze produkty w kategorii