Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
sizer
Prezentowane zdjęcie ma charakter poglądowy.

OLEJ Z PESTEK ARBUZA ZIMNOTŁOCZONY, NIEOCZYSZCZONY 100ML OL'VITA

15,99 zł
Powiązane produkty
 • sizer

  OLEJ ZE SŁODKICH MIGDAŁÓW 50ML ETJA

  14,90 zł
 • sizer

  Olej z pestek moreli 250 ml Olvita

  38,99 zł
Olej z pestek arbuza Ol’Vita tłoczony na zimno, nieoczyszczony 100 ml

 

100 ml produktu wystarcza na 12 dni

(sugerowana porcja 2 łyżeczki = ok 8 g)

Olej z pestek arbuza z polskiej, rodzinnej firmy Ol’Vita jest produktem 100 % naturalnym. Pozyskujemy go poprzez tłoczenie na zimno nieprażonych wcześniej pestek arbuza. Dzięki temu olej zachowuje swoje niezwykle cenne składniki bioaktywne i wartości odżywcze. Stosujemy nowoczesną technologię tłoczenia i systematycznie przeprowadzamy badania każdej partii oleju, co gwarantuje jego najwyższą jakość. Olej o niezwykłej delikatności smaku i zapachu.

Olej z pestek arbuza – skład i właściwości

Dieta to jeden z niezwykle istotnych warunków dobrego zdrowia. Powinna być urozmaicona, pełna cennych witamin, minerałów i antyutleniaczy, a także bogata w wartościowe białka, węglowodany i tłuszcze. Pośpiech, a co za tym idzie spożywanie wysoko przetworzonych produktów stanowi istotne zagrożenie powstawania wielu schorzeń, np.: nowotworów, chorób serca i układu krążenia oraz otyłości. Obecnie wiadome jest, iż spożywanie zbyt dużej ilości nasyconych kwasów tłuszczowych (głównie produkty odzwierzęce) oraz kwasów tłuszczowych TRANS przyczynia się do powstania w/w schorzeń. Komponując swoja codzienną dietę warto zatem zadbać o obecność nienasyconych kwasów tłuszczowych, których doskonałym źródłem jest olej z arbuza.

Warto wiedzieć, iż zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi (jedno- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe są tłuszczami nienasyconymi). A korzystne działanie występuje w przypadku spożycia 10 g LA (kwas linolowy) dziennie.

Olej z pestek arbuza charakteryzuje się:

 • wysoką zawartością tłuszczów nienasyconych (ok 81 g/100 g)
 • wysoką zawartością tłuszczów wielonienasyconych (ok 67 g/100 g), w tym kwas linolowy LA stanowi ok 66 g/100 g
 • Sugerowana porcja do spożycia: 2 łyżeczki = ok 8 g/ dzień

Kwas linolowy należy do tzw. NNKT, czyli Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych. Nasz organizm nie potrafi go sam wytworzyć, dlatego musi być dostarczany wraz z dietą. W dalszych przemianach z kwasu linolowego (LA) powstaje bardzo ważny dla nas kwas GLA (gammalinolenowy), a za jego pośrednictwem są wytwarzane kolejne bardzo ważne dla naszego zdrowia związki. Finalnie niedobór kwasu LA może pociągać za sobą wiele problemów zdrowotnych. Ważne, aby zachować równowagę również pomiędzy kwasami tłuszczowymi omega- 6 i omega-3 w diecie. Dlatego też olej z pestek arbuza jest idealny w połączeniu z olejem lnianym do diety dr Budwig, olejem z nasion bazylii lub tłustą rybą morską.

Składniki:

 • Olej z nieprażonych pestek arbuza zimnotłoczony, nieoczyszczony

Produkt 100 % naturalny, jednoskładnikowy

Najpopularniejsze produkty w kategorii