Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
sizer
Prezentowane zdjęcie ma charakter poglądowy.

SUSZONE OWOCE ARONII BIO 200 G STARY SAD

12,50 zł
Powiązane produkty
  • sizer

    SOK Z ARONII 490ML OLEOFARM

    14,90 zł

Aronia jest niezwykle cennym owocem, który ma potwierdzone działanie prozdrowotne. Polska jest największym producentem aronii na świecie. Blisko 80% całej światowej produkcji aronii pochodzi właśnie z Polski.

To popularne na zachodzie Europy i w USA określenie odnosi się do wyjątkowych owoców. Owoców, które mają niezwykłe właściwości prozdrowotne. Oczywiście, owoce są niezwykle ważnym składnikiem naszej diety, jednak niektóre z nich posiadają wyjątkowe właściwości. W Polsce takim owocem jest ARONIA.
 
Aronia zawiera mnóstwo antyoksydantów, które neutralizują szkodliwe działanie sprzyjających starzeniu wolnych rodników. Największą rolę w tym procesie przypisuje się antocyjanom, naturalnym barwnikom obecnym także w innych czerwono- fioletowych owocach i warzywach m. in. winogronach, czarnych porzeczkach, wiśniach, żurawinie czy bakłażanach. Aronia jest rekordzistką, jeśli chodzi o zawartość tego barwnika i jego zdolności antyoksydacyjne - w 100 g jest go mniej więcej 0,5 g. Dzięki temu można jej przypisać liczne zalety dla zdrowia i urody.
 
Sposób przyrządzania
 Do filiżanki nasypać 2-3 łyżeczek (na ok 250 ml) zalać wrzątkiem
i zaparzyć pod przykryciem (jak zioła) przez ok 10-15 min.
 
Suszone owoce aronii nadają się także jako dodatek do mies. Zależy je najpierw rozparzyć jak rodzynki.
 
Owoce aronii wzbogacą także inne herbaty, jako dodatek smakowy. W  zależności od własnych upodobań dodać nie mniej niż 1 łyżeczkę suszonej aronii.
 
Skład: suszone owoce aronii 100%
 
Przechowywać w chłodnym, zacienionym i suchym miejscu. Produkt umiarkowanie higroskopijny.
 
Najpopularniejsze produkty w kategorii