Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
sizer
Prezentowane zdjęcie ma charakter poglądowy.

POPPING AMARANTUSOWY-PREPAROWANE NASIONA AMARANTUSA 150G SZARŁAT

0,00 zł
Powiązane produkty
  • sizer

    Amarantus nasiona 500g Bio Planet

    7,60 zł

AMARANTUS-POPPING czyli szarłat należy do najstarszych roślin uprawnych świata. Jego niezwykłe walory odżywcze doceniali już Inkowie i Majowie. Amarantus nazywany jest zbożem XXI wieku. Nasiona amarantusa charakteryzują się wysoką wartością odżywczą i dietetyczną.Roślina jest cennym źródłem białka, które zawiera wszystkie aminokwasy egzogenne.  Białko to bogate jest w niezbędne dla organizmu aminokwasy: lizynę, metioninę i tryptofan. W nasionach znajduje się również dużo jedno- i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, ze sporym udziałem bardzo cenionych ze względów zdrowotnych kwasów GLA. Ich obecność przyczynia się znacznie do poprawy zdrowia, oraz  do obniżenia poziomu cholesterolu.

Amarantus bogaty jest również w błonnik, który poprawia perystaltykę jelit i oczyszcza przewód pokarmowy. Nasiona amarantusa są bogate w żelazo, wapń i magnez, cynk, fosfor, wit. B2. Roślina ta posiada dużą zawartość skwalenu, który opóźnia procesy starzenia się organizmu.

Amarantus  można stosować w żywieniu osób z hiperlipidemią, anemią, miażdżycą, cukrzycą, chorobami układu nerwowego, krążenia i kostnego, a także może być składnikiem diety dzieci chorych na celiakię, gdyż nie zawiera glutenu.

Sposób stosowania: z mlekiem , jogurtem, kefirem, miodem, jako dodatek do musli, zup, sałatek, deserów.

Wartości odżywcze:

wartość energetyczna 1735 kJ / 413 kcal
białko 15,0g
węglowodany 71,5g
tłuszcz 7,5g
składniki mineralne 3,0g
-w tym wapń 160mg
-w tym magnez 230mg
-w tym fosfor 550mg
-w tym żelazo 10mg
witamina B2 2,08mg

Najpopularniejsze produkty w kategorii Zdrowa żywność