Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
sizer
Prezentowane zdjęcie ma charakter poglądowy.

Pasta sezamowa Tahini naturalne 185g Primavika

9,90 zł
Powiązane produkty
  • sizer

    SEZAM BIAŁY ŁUSKANY BIO 250G BIO PLANET

    8,90 zł
  • sizer

    TAHINI PASTA SEZAMOWA BIO 250G TERRASANA

    14,90 zł
Pasta sezamowa Tahini Primavika

185 g

TAHINI NATURALNE – MIAZGA SEZAMOWA. PRAŻONE.

Malutkie ziarenka sezamu kryją w sobie bogactwo witamin i minerałów. Ich spożywanie jest zalecane w okresach przejściowych, gdy nasza odporność zostaje wystawiona na próbę – składniki sezamu poprawiają nastrój i stymulują energię życiową. Sezam zawiera dobrze przyswajalne białko i błonnik działający zbawiennie na flotę jelitową, wspomagający trawienie oraz oczyszczanie przewodu pokarmowego. Błonnik zawarty w sezamie posiada niesamowite właściwości wiążące –  sezam nie poddaje się działaniu enzymów i częściowemu rozkładowi ulega dopiero w jelicie grubym. Podczas pasażu jelitowego wiąże wszystkie szkodliwe składniki, które później zostają wydalone z organizmu. Tahini to również doskonałe źródło wapnia, jest kilkakrotnie lepiej przyswajalny w porównaniu do produktów pochodzenia zwierzęcego. 

Sezam jest doceniany od stuleci. Wiecie, że popularne wyroby na bazie sezamu – chałwa i sezamki wywodzą się z Arabii, a pierwsze wzmianki na ich temat pochodzą już z czasów Babilonu?

Pasta tahini nadaje się zarówno do słodkich jak i słonych potraw. Możemy dodać ją do hummusu, sosów i dipów, słodkich ciast albo wymieszać z łyżeczką miodu i zjeść jako szybką przekąskę.

Składniki
sezam prażony 100%.

Produkt może zawierać orzeszki arachidowe i inne orzechy.
Olej sezamowy na powierzchni pasty jest zjawiskiem naturalnym.

Najpopularniejsze produkty w kategorii Pasty i kremy kanapkowe