Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
sizer
Prezentowane zdjęcie ma charakter poglądowy.

PAPIERKI LAKMUSOWE 33 SZT. ZESTAW DO POMIARU BALANSU KWASOWO-ZASADOWEGO ORGANIZMU DR. JACOB'S

20,79 zł
Papierki lakmusowe DR JACOB'S

33 szt

 

  • Badanie stanu równowagi kwasowo-zasadowej organizmu poprzez pomiary pH moczu.
  • Skala pomiarowa pH 5,6 - 8,0. Dokładność do 0,2 stopnia pH.
  • Broszurka z 33 papierkami ze skalą pH, tabelami do nanoszenia wyników, przykładowymi interpretacjami oraz instrukcją.
  • Koszt jednego papierka (pomiaru) to tylko 48 gr.

Bez badań, możliwych do wykonania w laboratorium lub szpitalu, trudno jest określić stan równowagi kwasowo-zasadowej organizmu w warunkach domowych. Jednakże, badanie pH moczu pozwala go określić z dużym przybliżeniem. Pomiar jest prosty dzięki szczegółowej instrukcji załączonej do papierków.

Precyzja pomiarów.

Papierki badają pH z dokładnością ok. 0,2 stopnia pH. Dlatego nadają się on do szczegółowych pomiarów pH, w przeciwieństwie do większości innych papierków lakmusowych, które mają skalę co 1 stopień.

Przykładowo - pH moczu waha się w okolicach 5,6 - 7,5. Używając papierków można poznać różne, nawet drobne wahania pH w ciągu doby, gdyż papierki mogą kolejno wskazywać wartości: 5,6; 5,9; 6,2; 6,5; 6,8; 7,0; 7,2; 7,4. Papierki ze skalą kolorów co jeden stopień pH wykażą jedynie wartość 6 lub 7.

Dzięki papierkom można określić zarówno stan zakwaszenia jak i alkalozę (zasadowicę). Pomiary powinno się prowadzić przynajmniej przez dwa tygodnie. Do papierków dołączona jest tabela, na którą można systematycznie nanosić wyniki pomiarów.

Najpopularniejsze produkty w kategorii