Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
sizer
Prezentowane zdjęcie ma charakter poglądowy.

NIEPOKALANEK POSPOLITY OWOC 100G SPICE FARM

9,50 zł

Niepokalanek pospolity (Vitex agnus-castus L.) stanowi jedno z najczęściej stosowanych ziół w schorzeniach związanych z dolegliwościami kobiecymi i jest jedyną rośliną o potwierdzonym naukowo działaniu łagodzącym objawy syndromu przedmiesiączkowego.
Zawiera diterpeny, które zmniejszają wydzielanie prolaktyny oraz stymulują produkcję estrogenów. Roślina zmniejsza objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego (m.in. wzdęcia, nerwowość), przywraca równowagę hormonalną organizmu i może ułatwiać zajście w ciążę kobietom mającym z tym problem. Owoce mogą być spożywane w formie wywaru lub w postaci sproszkowanej (250-500 mg 1-2 razy dziennie). 
Zastosowanie: spożywanie wywarów z niepokalanka polecane jest kobietom cierpiącym z powodu zaburzeń hormonalnych wywołujących nieregularne miesiączki oraz takie objawy menopauzy, jak uderzenia gorąca, nocne poty, mroczki przed oczami i depresja. Doskonale sprawdza się również do łagodzenia stanów nadmiernej nerwowości i nadpobudliwości typowych dla drugiej połowy cyklu miesiączkowego. Dobroczynne skutki stosowania ziela widoczne są jednak po co najmniej 2-tygodniowej kuracji, a w pełni ujawniają się dopiero po dwóch - trzech miesiącach stosowania.

Wskazania:

- zaburzenia hormonalne wywołujące nieregularne miesiączki
- uderzenia gorąca, inne objawy menopauzy
- zespół napięcia przedmiesiączkowego
- objawy nadmiaru prolaktyny w organizmie

 Przeciwwskazania: nowotwory piersi i niedobór prolaktyny w organizmie. 

Najpopularniejsze produkty w kategorii