Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
sizer
Prezentowane zdjęcie ma charakter poglądowy.

Atenecur Krem do pielęgnacji skóry z problemami 50 ml Bartfan

56,90 zł

ATENECUR® to preparat przygotowany z myślą o osobach, które borykają się z problemami skórnymi i polecany jest do pielęgnacji skóry skłonnej do wyprysków, opryszczki i podrażnień skóry spowodowanych różnymi czynnikami.

Do produkcji ATENECUR® zastosowano tradycyjne surowce medycyny Wschodu, w tym najwyżej jakości olejki eteryczne, oraz stosowane we współczesnej kosmetologii i farmacji: alantoinę i pantenol.

Aloes (Aloe vera) od starożytności jest uważany za roślinę o walorach terapeutycznych i kosmetycznych. Stosowany miejscowo działa przeciwzapalnie, łagodząco, pobudza ziarninowanie tkanki łącznej i regenerację tkanki nabłonkowej czyli przyspiesza gojenie, ograniczając jednocześnie powstającą bliznę. Od wieków aloes był stosowany jako środek zwalczający zakażenia, a współczesna nauka potwierdza jego działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe oraz przeciwgrzybicze. Wykazuje też działanie antyoksydacyjne. Był i jest ceniony jako surowiec przydatny w produkcji kosmetyków służących kondycjonowaniu i regeneracji skóry, ochronie skóry przed promieniami ultrafioletowymi, a także utrzymaniu zdrowia i higieny jamy ustnej. Dzisiaj wiadomo już, że sterole aloesu stymulują ludzkie fibroblasty do wytwarzanie kolagenu i kwasu hialuronowego, a także poprawiają integralność błon komórkowych, co prowadzi do redukcji zmarszczek. Poprawa stanu błony śluzowej jamy ustnej wiązana jest z działaniem przeciwbakteryjnym, przeciwzapalnym i regenerującym aloesu. Antybakteryjnemu działaniu aloesu można też przypisać jego działanie ochronne przed tworzeniem się złogów nazębnych.

Olejek z drzewa herbacianego (Melaleuca alternifolia) jest naturalnym środkiem antyseptycznym od wieków stosowanym w tradycyjnej medycynie Wschodu, działającym przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwgrzybiczo. Olejek z drzewa herbacianego nadaje się więc do skutecznej pielęgnacji skóry z problemami, podatnej na wypryski, trądzik, opryszczkę, otarcia, do pielęgnacji skóry stóp osób chorujących na cukrzycę, a także do higieny jamy ustnej, do higieny intymnej, do higieny stóp i paznokci narażonych na możliwość rozwoju infekcji grzybiczej lub już zainfekowanych. Wykazano, że olejek z drzewa herbacianego łagodzi objawy wyprysku kontaktowego w stopniu podobnym do leku kortykosteroidowego – klobetazonu, może więc być stosowany do pielęgnacji skóry osób z takimi zmianami.

Miodla indyjska (Azadirachta indica, Neem) jest rośliną zawierającą substancje o działaniu antybakteryjnym, przeciwwirusowym, przeciwgrzybiczym, antyoksydacyjnym, przyspieszającym gojenie się ran i owrzodzeń. Olejek pozyskiwany z tej rośliny od wieków stosowany jest w leczeniu różnych chorób skóry oraz w kosmetologii. Skutecznie łagodzi on stany zapalne skóry, objawy trądziku, pokrzywki, grzybicy, pieczenie, swędzenie i łuszczenie skóry, łagodzi dolegliwości po ukąszeniach owadów, kondycjonuje i regeneruje skórę.

Ostryż (Curcuma longa, Turmeric) od tysiącleci jest stosowana w kuchni, medycynie tradycyjnej i kosmetologii krajów subkontynentu indyjskiego. Preparaty z kurkumy stosowane są ogólnie (doustnie) u osób cierpiących na różne choroby ogólnoustrojowe, a także ogólnie i/lub miejscowo w przypadku zmian skórnych lub zmian w obrębie błon śluzowych. Substancje czynne (kurkuminy) zawarte kurkumie stymulują odbudowę kolagenu, pobudzają ziarninowanie i tworzenie się blizny w miejscu zranienia, hamują rozwój drobnoustrojów, mają właściwości fotoprotekcyjne i antyoksydacyjne. Kurkumina zawarta w olejku z kurkumy wykazuje dobrze udokumentowane (in vivo) właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne. Chroni skórę przed nadmiernym wysuszeniem. Olejek nadaje się do pielęgnacji cery trądzikowej i skłonnej do wyprysków, łagodzi dyskomfort skóry z łuszczycą i egzemą. Jest skuteczny jako antyseptyk i pobudza regenerację naskórka przez co przyspiesza gojenie.

Alantoina (Allantoin) występuje w tkankach roślinnych i zwierzęcych, w których zachodzi intensywna odnowa. Ta stosowana do kremów i maści jest produktem syntetycznym, identycznym z alantoiną naturalną. Alantoina ma wiele zalet, w tym działa przeciwzapalnie, pobudza regenerację skóry, przyspiesza i pobudza gojenie uszkodzonych tkanek jak: otarcia naskórka, drobne skaleczenia, odparzenia.

Pantenol (Panthenol) czyli prowitamina B5 występuje naturalnie w skórze. Podobnie jak alantoina, jest obecnie powszechnie stosowany w preparatach kosmetycznych. Wykazuje działanie regenerujące, stymulujące wzrost i odnowę komórek, nawilżające, kojące.
Skojarzone działanie aloesu, olejków z drzewka herbacianego, z miodli indyjskiej i z kurkumy, oraz allantoiny i pantenolu w preparacie ATENECUR®, prowadzi do poprawy stanu skóry poprzez jej kondycjonowanie, regenerację, stymulację i ochronę. ATENECUR® pozwala na utrzymanie zdrowia skóry, co jest równoznaczne z poprawą wyglądu zewnętrznego, a to niesie za sobą poprawę samopoczucia, zwiększenie poczucia własnej wartości, zwiększenie akceptacji otoczenia, zwiększenie szans osobistych, społecznych i zawodowych, czyli poprawę jakości życia.

Najpopularniejsze produkty w kategorii